VALENTINO ROSSI ZPĚT NA PÓDIU

in Slider

VALENTINO ROSSI ZPĚT NA PÓDIU

 Legendární motocyklový závodník Valentino Rossi se vrátil na světová pódia, tentokrát na čtyřech kolech jako tovární jezdec BMW M.

Tým WRT si při svém debutu ve vytrvalostních závodech jako zákaznický tým BMW M zajistil své třetí vítězství na Hankook 24H DUBAI.

První vůz týmu WRT BMW M4 GT3 (#7, Mohammed Saud Fahad Al Saud / Diego Menchaca / Jean-Baptiste Simmenauer / Jens Klingmann / Dries Vanthoor) se objevil na vrcholu závodního boje s týmem Herberth Motorsport Porsche 911 GT3 R (#91, Daniel Allemann / Ralf Bohn / Alfred Renauer / Robert Renauer) a zajistil si vítězství o pouhých 31 sekund. Ve velkém finále Herberth Porsche, pro jistotu udržení pozice, krátce natankoval během zavěřečných pit stopů ve chvíli, kdy dvacet minut před koncem vedl WRT BMW o deset vteřin.

Dries Vanthoor  pak přejel  BMW M4 GT3  číslo 7 přes cílovou čáru a dokončil 621 kol na 5,39 km dlouhém Dubajském autodromu a zajistil si jasné vítězství. Je to třetí vítězství týmu WRT v podniku po podobných úspěších v letech 2016 a 2022 a první celkové vítězství pro BMW na Hankook 24H DUBAI od triumfu Schubert Motorsport v Need for Speed v roce 2011. Vanthoor a týmový kolega ze Saúdské Arábie Mohammed Saud Fahad Al Saud také získal své druhé vítězství v řadě na Hankook 24H DUBAI.

"Výzva to byla velká!" Šéf týmu WRT Vincent Vosse vysvětlil Joe Bradleymu z radiolemans.com: „Víme, jak těžký může být tento závod, a nakonec potřebujete trochu štěstí, skvělou strategii od týmu a bezchybnou práci jezdců. Byl to skvělý závod a naučili jsme se toho hodně o BMW M4 GT3. Chybí nám trochu spánku, ale najdeme způsob, jak to oslavit!“

Celkové druhé místo pro Herberth Motorsport z 13. místa na startovním roštu představuje návrat do formy pro vítěze Hankook 24H DUBAI z roku 2017 po náročné sezóně 2022. 3. místo obsadil druhý tým WRT BMW M4 GT3 (#46, Timothy Whale / Valentino Rossi / Sean Gelael / Max Hesse / Maxime Martin), a to navzdory ztrátě v páté zatáčce během úvodních kol. Tento výsledek zajistil legendě MotoGP Valentinu Rossimu první umístění na stupních vítězů při jeho debutu jako tovární jezdec BMW M.

 

de07ea13 2949 e514 c8cf 69f7b595353f

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE

 

VÝSLEDKY JEDNOTLIVÝCH TŘÍD ZDE

 

 

Méně než dvě minuty za prvními třemi dokončilo Grove Racing Porsche 911 GT3 R (#10, Earl Bamber / Brenton Grove / Stephen Grove / Anton De Pasquale) působivou jízdu na celkovém 4. místě při debutu dvojnásobného vítěze 24 hodin Le Mans, Earla Bambera.

HAAS RT Audi R8 LMS GT3 EVO II (#21, Maxime Soulet / Mathieu Detry / Olivier Bertels / Benjamin Mazatis / Frédéric Vervisch) po senzační stíhací jízdě uzavřel celkovou pětku. Tým z karibské Antiguy a Barbudy odstartoval na 43. místě poté, co vynechal jednu ze čtyř patnáctiminutových kvalifikačních jízd, a v úvodních etapách dokonce vedl závod, ale nakonec ztratil čas kvůli defektu a kolizi v 16. zatáčce v noci.

 

JM

Zdroj a foto: Creventic