Tým ARC Bratislava zvítězil ve své třídě v 6h Abú Dhabí

ARC BRA

Tým ARC Bratislava s posádkou Miro Konopka, Andrzej Lewandowski (POL) na Lamborghini GT3 EVO zaznamenali v seriálu Middle East Trophy vítězství ve své třídě GT3Am na akci Hankook 6h Abú Dhabí.

Po problémech v kvalifikaci při startu s 20. místa skončil náš tým celkem desátý, když o lepší celkové umístění jej připravily hlavně nové předpisy „pass around“, které v těchto závodech zkoušel organizátor tohoto seriálu.

V celkovém hodnocení seriálu Middle East Trophy, do kterého se počítaly i výsledky prosincových závodů 12h Kuwait, skončilo ARC Bratislava na 2. místě za americkým týmem CP Motorsport.

 

ARC BRA1

 

Miro Konopka už po závodě myslel na další akce: „Zimní přestávka v Evropě je dlouhá, proto jsme přivítali možnost zajezdit si Middle East Trophy. Byl to dobrý trénink na Asian Le Mans Series, která startuje za dva týdny na Dubai Autodrom a bude mít rekordní účast 48 startujících (24 prototypů a 24 GT), a to pořadatel odmítl několik renomovaných týmů, protože propustnost trati je už nyní na limitu. Doufáme, že nám slovenští fanoušci budou držet palce, ačkoli vyhrát a postoupit na 24h Le Mans 2023 při takové konkurenci by se rovnalo zázraku.“

TZ týmu, Foto: Petr Frýba