Filip Salač v TOP10

IMG 2531

 

Po sobotním nejlepším kvalifikačním výsledku letošní sezóny si Filip Salač připsal na své konto nejlepší závodní výsledek kariéry, když při Grand Prix San Marina a riviéry Rimini získal deváté místo.

Číst dál: Filip Salač v TOP10

Jakub Kornfeil pojede v roce 2020 Moto3 v týmu RBA Skull Rider na KTM

MOTOGP BRNO 19 Patek 1468

Je to přeci již jen pár dnů co se kuloáry motocyklového sportu nesla zpráva o tom, že Jakub Kornfeil již má podepsanou smlouvu na příští rok. Svým způsobem to je však oficiální pravda až nyní, neboť český závodník ctil přání svého nového zaměstnavatele týmu RBA Skull Rider, jenž chtěl představit své jezdecké složení pro rok 2020 až bude známo i jméno druhého jezdce. Na začátku víkendu Velké ceny San Marina v Misanu, tak konečně můžeme potvrdit “šuškandu” o Jakubově angažmá na příští rok.

Číst dál: Jakub Kornfeil pojede v roce 2020 Moto3 v týmu RBA Skull Rider na KTM

Oliver König: "Nedělní závod v Portimãu nevyšel podle představ"

07 Portimao 2019 WorldSSP300 Sunday 1448

Mistrovství světa Superbiků o víkendu pokračovalo závody v portugalském Portimãu. V nedělním závodě třídy Supersport 300 se z ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race představil Oliver König, který obsadil 26. místo.

Číst dál: Oliver König: "Nedělní závod v Portimãu nevyšel podle představ"

Sandro Zeller vítězí předčasně v Drexler Cupu už po Brně

IMG 6605

V rámci Masaryk Racing days se konal další závod Drexler Automotive F3 Cupu, promotovaný Franzem Wössem, a tak se na startu střední zóny D2 objevily vozy italské, německé, či švýcarské.

Především italský pohár Topjet 2000 přivedl na start silnou konkurenci. Z českých jezdců uchovával velkou naději na bednové umístění především Tom Bëckhäuser s Dallarou od Franze Wösse.

Číst dál: Sandro Zeller vítězí předčasně v Drexler Cupu už po Brně

Masaryk Racing Days & BOSS GP 2019

IMG 2363

 

Automobilový vrchol sezóny. Na Masarykův okruh dorazí Formule 1 a středoevropská okruhová elita

17 jednotlivých závodů čeká všechny návštěvníky Masaryk Racing Days. Závodní akce se uskuteční 6. až 8. září a nabídne boj o tituly ve středoevropském okruhovém šampionátu, atraktivní formulový pohár BOSS GP a výjimečnou závodní exhibici domácího týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Číst dál: Masaryk Racing Days & BOSS GP 2019

FIA ETCR v Mostě: Vítězství rozebrali Hahn s Reinertem

IMG 0483

Letošní páté kolo truckerského závodění přivedlo pole 19 trucků do severočeského Mostu, který patří návštěvností diváků mezi špičku v Evropě a závodění rychlých těžkotonážníků má v Mostě svou tradici. Lecos by o tom jistě povyprávěl i Frankie Vojtíšek, kterého se však čeští diváci nedočkali. A tak se museli spokojit jen s jedním Čechem a Adam Lacko s Buggyrou se jim doma odvděčil druhým a třetím místem a Buggyra mohla po zásluze slavit.

Číst dál: FIA ETCR v Mostě: Vítězství rozebrali Hahn s Reinertem

Náročné dva víkendy pro Liqui Moly Racing Team okořeněné ziskem mistrovského titulu.

St Ursane Marek Rybniček atmosféra 2019 foto Filip Žídek

 

Náročný program měl poslední dva týdny Liqui Moly Racing Team, když se zúčastnil s Markem Rybníčkem dalšího závodu Mistrovství Evropy ve švýcarském St. Ursane a neplánovaně i závodního víkendu na Ústecké 21. V Ústí nad Orlicí pokračovalo Mistrovství České republiky závodů do vrchu a přestože nebyla účast v tomto seriálu prioritou pro letošní sezónu, díky výsledkům ze začátku sezóny, kde účast byla spíš testováním nového letošního sportovního náčiní vozu McLaren FI EVO před ostrým nasazení při závodech Mistrovství Evropy, se zadělalo na zajímavé umístění i v hodnocení českého mistrovství a bylo by škoda toho nevyužít.

Číst dál: Náročné dva víkendy pro Liqui Moly Racing Team okořeněné ziskem mistrovského titulu.

Filip Salač přestoupí v příští sezóně k týmu VNE Snipers

filip salac moto3 2020 prestup

 

Filip Salač: „Jsem moc rád, že se přestup k týmu VNE Snipers podařil“

Český závodník Filip Salač přestupuje pro rok 2020 do týmu VNE Snipers, který patří ve třídě Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů k nejlepším.

Druhá polovina sezóny v mistrovství světa silničních motocyklů není jen o samotných závodech, ale dojednávají se také angažmá pro příští sezóny. Filip Salač si může v tuto chvíli oddechnout, protože má o své budoucnosti pro rok 2020 jasno. Před závodním víkendem ve Velké Británii podepsal smlouvu s italským týmem VNE Snipers.

Číst dál: Filip Salač přestoupí v příští sezóně k týmu VNE Snipers

Náročný víkend pro Filipa Salače na Silverstone

PruestelGP Silverstone 2019 filip salac 05

 

Mistrovství světa silničních motocyklů o uplynulém víkendu pokračovalo závody ve Velké Británii. Dlouhý a široký okruh Silverstone byl pro Filipa Salače novým, což bylo pro českého jezdce náročné i vzhledem k nalezení správného nastavení motorky.

Letošní sezóna mistrovství světa silničních motocyklů minulý víkend pokračovala dvanáctou Gran Prix, která se jela ve Velké Británii na okruhu Silverstone. Oproti jiným evropským tratím byl tento okruh pro Filipa Salače nový. Kvůli jeho délce 5,9 km je nejdelší v kalendáři, takže je těžší se ho rychle naučit.

Číst dál: Náročný víkend pro Filipa Salače na Silverstone

Jakub Kornfeil po závodě v Silverstone

47329810361 45439ea802 z

 

Taky si občas řeknete k čemu je všechna ta životní snaha dobrá, když není korunována zaslouženou odměnou? Asi tak nějak podobně na Vás musela působit i dnešní snaha Jakuba Kornfeila v britském Silverstone, kdy v boji o body do tabulky šampionátu Moto3 neuspěl. Startoval sice z konce startovního pole / 29.místo na gridu/, ovšem od poloviny závody už bojoval o pozice jenž by body nabízely. Početná skupinka jezdců však nedopustila, aby jim český jezdec poodjel a v samém závěru závodu, stále pak coby její součást, prohrál o nicotných 0,173 vteřiny boj o aspoň nějaký ten úspěch.

Číst dál: Jakub Kornfeil po závodě v Silverstone

Jonáš Kocourek v ADAC Junior Cupu

67898454 490599875102439 5289905609808805888 n

 

Dalším naším jezdcem, který letos bojuje v ADAC Junior Cupu na identických motocyklech KTM RC 390 Cup je třináctiletý Jonáš Kocourek. V probíhající sezóně několikrát atakoval stupně vítězů. Premiérové umístění na pódiu získal v první mostecké závodní jízdě a po velkém boji z toho bylo třetí místo. Ve druhé jízdě projel pod šachovnicovou vlajkou na šestém místě a připsal si tak dalších deset bodů. V celkovém pořadí je tak Jonáš nyní na šestém místě se ziskem 73 bodů.

Číst dál: Jonáš Kocourek v ADAC Junior Cupu