Bologna a Piazza Maggiore se zbarvily do červena, aby oslavily perfektní sezónu Ducati: Bagnaia a Bautista "Campioni in Piazza²"

DUCATI CAMPIONI IN PIAZZA 9 UC469912 High

Mnoho fanoušků na Piazza Maggiore v Bologni na „Campioni in Piazza²“, akci, se kterou Ducati oslavila svou nezapomenutelnou závodní sezónu a dobytí  světových titulů v MotoGP i WorldSBK

Město Bologna, údolí motorů a celá Itálie slaví úspěchy Ducati, společnosti silně zakořeněné v teritoriu a zároveň výrazu „Made in Italy“, který vítězí ve světě.

Byly představeny dvě limitované edice Panigale V4, vzdávající hold triumfům Francesca Bagnaia a Álvara Bautisty s livrejí inspirovanou motocykly mistrů světa.

Ulice Bologne a její centrální náměstí Piazza Maggiore byly vybarveny červenou barvou Ducati při oslavách nezapomenutelného závodního roku 2022, kdy hrdinové Ducati Corse dobyli tituly jezdců, konstruktérů a týmů v jednom roce v obou hlavních motocyklových mistrovstvích světa: MotoGP a WorldSBK. Bezprecedentní triumf pro výrobce motocyklů Borgo Panigale, který se tímto způsobem chtěl podělit o tuto neuvěřitelnou radost s Ducatisti a s územím, ve kterém společnost vždy měla své kořeny.

Francesco Bagnaia a Álvaro Bautista byli evidentně hvězdami večera. Z pódia na Piazza Maggiore na mistry světa proudila vlna náklonnosti od nadšenců Ducati z celého světa, kteří si tento historický okamžik oslav nemohli nechat ujít, a to navzdory dešti a nízkým teplotám. Město Bologna, region Emilia-Romagna a celá Itálie oslavily společně s Ducati úspěchy společnosti, která každý den čerpá sílu ze své historie, dobře zakořeněná v Borgo Panigale, a zároveň je poctěna, že může být velvyslankyní " Made in Italy“ po celém světě.

Slavnostní akce začala ve čtvrtek 15. prosince kolem 20:00 SEČ DJ-setem Fresca, DJe a hudebního producenta známého díky spolupráci s italským zpěvákem Jovanottim, proloženým neodolatelnou komedií Giuseppe Giacobazzi z Romagne, která baví fanoušky všech věkových kategorií, kteří se shromáždili na Piazza Maggiore.

 

DUCATI CAMPIONI IN PIAZZA 8 UC469909 High

 

Klíčovou část večera odstartoval zvuk kytary Federica Poggipolliniho a hlas mimo plátno nejslavnějšího italského hlasového herce Lucy Warda, který se během akce stal protagonistou jedné z nejnapínavějších pasáží, recitoval text, ve kterém základní etapy historie boloňského výrobce ve světě závodních soutěží se vrátily zpět.

Prezentace „Campioni in Piazza²“ byla svěřena novinářce a velké motoristické nadšenkyni Barbaře Pedrotti, která zahájila kolo rozhovorů pozváním generálního ředitele Ducati Claudia Domenicaliho a zástupců teritoriálních institucí, prezidenta regionu Emilia-Romagna Stefana Bonaccini a starosta Bologne Matteo Lepore na pódium. Obě vystoupení podtrhly význam akce jako je tato pro město a přidanou hodnotu, kterou nabízí spolupráce s Ducati s ohledem na synergii s celým údolím motorů Emilia-Romagna.

Událost Ducati pokračovala projevem generálního manažera Ducati Corse Luigiho Dall'Igny, který připomněl rozhodující okamžiky sezóny. Z pódia přivítaly diváky i všechny další tváře, které nejlépe reprezentují úspěchy boloňského výrobce a které se nyní nadšenci naučili poznávat na záběrech z boxů okruhů: sportovní ředitel Ducati Corse Paolo Ciabatti,  technický ředitel Ducati Corse Davide Barana, manažer týmu MotoGP Davide Tardozzi, šéf týmu Aruba.it Racing - Ducati Stefano Cecconi a manažer týmu WorldSBK Serafino Foti.

Vrchol večera nastal, když hlas MotoGP v italské televizi Guido Meda zavolal dvě nejočekávanější jména na pódium, mistr světa 2022 WorldSBK Álvaro Bautista a mistr světa MotoGP 2022 Francesco „Pecco“ Bagnaia, kteří byli přivítáni s velkým nadšením  veřejností na Piazza Maggiore. Oslavu úspěchů Bagnaia a Bautisty sdíleli s ostatními jezdci Ducati přítomnými na akci: Axel Bassani, Enea Bastianini, Marco Bezzecchi, Chaz Davies, Fabio Di Giannantonio, Luca Marini, Michele Pirro a Michael Ruben Rinaldi.

 

DUCATI CAMPIONI IN PIAZZA 6 UC469908 High

 

Na pódiu, aby oslavili společnou vášeň pro sport a vzdali úctu mistrům Ducati, byli také zástupci místní a národní sportovní reality Lorenzo De Silvestri (fotbalista Bologna Calcio), Pietro Aradori (hráč Fortitudo Pallacanestro Bologna) a Sabrina Cinili (kapitánka ženského basketbalového týmu Virtus Bologna), společně s trenérem italské reprezentace v cyklistice Danielem Bennatim.

Během akce „Campioni in Piazza²“ bylo také odhaleno velké překvapení pro všechny nejvášnivější Ducatisti. Aby vzdala poctu světovým titulům Bagnaia a Bautista, vytvořila Ducati dvě speciální série Panigale V4 v limitovaných a číslovaných edicích, s barvami inspirovanými Desmosedici GP22 a Panigale V4 R mistrů světa a se speciálními komponenty.

Tyto sběratelské motorky se vyznačují barvami Pecco Bagnaia #63 a Álvaro Bautista #19 a každý motocykl je jedinečný díky originálnímu podpisu jezdce na palivové nádrži, chráněné vrstvou průhledného laku. Ve svých výrobních číslech oba motocykly oslavují rok založení Ducati, 1926. Každá série bude ve skutečnosti sestávat pouze z 260 kusů.

Replika mistra světa Panigale V4 Bagnaia 2022 a replika mistra světa Panigale V4 Bautista 2022 byly vystaveny veřejnosti na náměstí Piazza del Nettuno, lemované motocykly Desmosedici GP22 a Panigale V4 R World Champion a Lamborghini Huracán STO, speciálně vytvořeným pro tuto příležitost. Barvy Ducati Corse.

 

DUCATI CAMPIONI IN PIAZZA 7 UC469911 High

 

Během tiskové konference, která akci předcházela, byl také představen dokument „Nuvola Rossa: Bagnaia & Ducati's Perfect Comb1nation“, krátký film, který ilustruje nejvýznamnější a vzrušující okamžiky posledních tří závodů šampionátu MotoGP. 20minutový dokument bude zveřejněn na oficiálním YouTube kanálu Ducati a na Ducati.com 16. prosince ve 12:00 SEČ.

Tisková konference byla také příležitostí k oficiálnímu oznámení termínů představení dvou oficiálních týmů Ducati v MotoGP a WorldSBK pro sezónu 2023. "Campioni in Pista" (mistři na lyžařské trati) se bude konat od 22. do 24. ledna 2023 na výjimečném místě Madonna di Campiglio; během této akce, pořádané ve spolupráci s Trentino Marketing a Madonna di Campiglio Tourist Board, Ducati představí tým Ducati Lenovo a tým Aruba.it Racing - Ducati poprvé společně.