Sponsored byLogo GNOME TECHNOLOGY

Logo KUBA GURECKÝ

HANKOOK 12H EPILOG BRNO SE NAPLNO ROZJEL

IMG 0639

Dnešními tréninky a kvalifikací se naplno rozjel na brněnském Masarykově okruhu tradiční Epilog. Poslední závod automobilové sezóny v Brně se letos jede v rámci prestižní 24H SERIES. Tradiční šestihodinový formát byl změněn na dvanáctihodinový a tak padesátka vozů na startu odstartuje v sobotu ve 12:00 a pojede se až do půlnoci.

Ve startovní listině je několik zvučných jmen, např. Karl Wendlinger, Peter Kox a další. Tomáš Enge, který byl do závodu také přihlášen bohužel nepojede, protože Tomášův týmový kolega rozbil vůz KTM X-Bow již v prvním volném tréninku tak, že nejde opravit.

Vítězem kvalifikace se stala posádka českého týmu Scuderia Praha s vozem Ferrari 458 Italia GT. Na druhém místě se umístila posádka týmu RAM Racing s Mercedesem SLS AMG GT3, třetí je Hofor Racing s dalším Mercedesem SLS AMG GT3. Na výborném pátém místě je po kvalifikaci brněnský tým Šenkýř Motorsport s BMW Z4 GT3.