Nová sezóna na Masarykově okruhu v Brně

Sezona2019AMDBRNO 6

 

Divácky populární vytrvalostní závod šampionátu 24H Series se po dvouleté odmlce vrací do kalendáře závodních akcí Automotodromu Brno. Piloti cestovních a silných GT vozů se v Brně představí 24. a 25. května v rámci 12hodinového klání. Pro tuzemského fanouška je závod atraktivní i díky účasti českých závodníků, kteří jsou favority na vítězství.

 

 

Sezona2019AMDBRNO 11

 

Sezona2019AMDBRNO 16

 

Šampionát 24H Series má za sebou první závodní víkend v italském Mugellu. Pro vítězství si v něm dojel český tým Bohemia Energy racing with Scuderia Praha, za který startují piloti Josef Král a Jiří Písařík. „Myslím, že úvodní podnik této série je ideální pozvánkou na květnový závod na Masarykově okruhu. Čeští závodníci ukázali, že se i letos budou prát o nejvyšší příčky, což je pro tuzemského fanouška jistě vítaný bonus k už tak velmi atraktivnímu závodnímu programu, okomentovala návrat série výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Vytrvalostní závod se pojede v novém dvoudenním formátu 4 + 8 hodin.

 

Sezona2019AMDBRNO 8

 

Sezona2019AMDBRNO 15

 

Monster Energy Grand Prix České republiky 2019 tradičně první srpnový víkend

Fanoušci motocyklového sportu se i letos mohou těšit na první srpnový víkend, kdy se Automotodrom Brno stane dějištěm dalšího ročníku Monster Energy Grand Prix České republiky. Nejlepší motocykloví závodníci světa se na Masarykově okruhu o vítězství poperou 2. – 4. srpna. Chybět by neměli tři čeští zástupci. Ve třídě MotoGP je to Karel Abraham, který letošní sezónu absolvuje na Ducati Desmosedici GP18 v barvách závodního týmu Reale Avintia Racing. Ve třídě Moto3 pojedou týmoví kolegové Jakub Kornfeil a Filip Salač.

 

Sezona2019AMDBRNO 14

Sezona2019AMDBRNO 17

 

Sezona2019AMDBRNO 1

 

Hillclimb Prolog, Tuning Show a motocyklová Jarní cena Brna 2019 startují závodní program

Ještě před srpnovým vrcholem sezóny čeká motoristické příznivce celá řada dalších závodních akcí. „Sezónu odstartuje sobotní závod do vrchu, na který v neděli naváže tradiční Tuning Show. Ta ovšem není jenom pro fanoušky speciálně upravených aut. Na své si přijdou i zájemci o projížďku po závodní dráze, ať už ve svém automobilu, či na místě spolujezdce v závodním voze,“ vyjmenovává program na dráze manažerka akce za Automotodrom Brno Jana Božková. Hned o týden později je na programu motocyklové zahájení sezóny v podání Jarní ceny Brna, ve které se ve svých závodních třídách o první body sezóny utká česká roadracingová špička.

 

Sezona2019AMDBRNO 10

 

 

Sezona2019AMDBRNO 3

 

Na Jarní cenu o dva týdny později naváže další stálice – rakouský šampionát historických vozů Histo Cup, letos nově doplněný o doprovodný OC Benet Cup, který je nástupcem populárního tuzemského seriálu Škoda Octavia Cup.

 

Sezona2019AMDBRNO 4

 

Formule 1 ozdobou podzimní části sezóny

Ochuzeni nebudou ani obdivovatelé formulových vozů, v rámci podzimních Masaryk Racing Days na Masarykův okruh dorazí šampionát BOSS GP včetně držitele oficiálního traťového rekordu Ingo Gerstla ve voze F1 Toro Rosso STR1.

 

Sezona2019AMDBRNO 5

 

Ve finální části sezóny se závodní program Automotodromu Brno ponese ve znamení Motoshow rekordu, Dne otevřené dráhy a Czech Drift Series.

 

TZ Automotodrom Brno

Foto: J. Mareček