Tvrdý konec německé GP

48212578731 50f9dc6f79 z                

Ve Velké ceně Německa na okruhu Sachsenring se náš závodník Jakub Kornfeil ukázal ve třídě Moto3 opět na čele závodu. Byla to skvělá podívaná na našeho jezdce bojujícího v první skupině.

 

48212634252 5e6abbb141 z

Po startu ze šesté pozice jezdec stáje Redox Pruestel GP slušně odstartoval a chytil tempo první skupiny. V bojích na čele si počínal velmi dobře a v pátém kole dokonce převzal vedení. Do skupiny se dostávali další jezdci a v jednu chvíli to byl boj patnácti závodníků. Několik posledních kol zbyla jedenáctka nejrychlejších, kteří mohli sáhnout po pódiu. Jakub Kornfeil už ale nebyl tak aktivní a pneumatiky mu bohužel neumožňovaly aktivitu směrem k čelu. Nakonec z toho byla desátá pozice a šest mistrovských bodů. Jakuba teď bude čekat letní přestávka a hned po ní se představí při Velké ceně České republiky, která se uskuteční o prvním srpnovém víkendu na Masarykově okruhu v Brně.

 

48220703536 c636786778 z

 

Jakub Kornfeil: „Na startu jsme stáli před volbou, jakou pneumatiku použít. Jestli měkkou nebo tvrdou směs. Nakonec jsme zvolili měkkou, což se v závěru neukázalo jako nejlepší řešení. Během závodu jsem měl možnost ujet s Ramirezem. Pak jsem si ale řekl, že budu potřebovat pneumatiky na konec a tak jsem vyčkal a snažil se šetřit obutí. V posledních osmi kolech už to bylo hodně znát a nemohl jsem jet tak, jak bych chtěl. Nebylo v mých silách cokoliv vymyslet. Desáté místo je po tak dobrém víkendu nic moc. Když jsem viděl, jak mně odchází pneumatiky, říkal jsem si, že hůř než osmý snad nebudu. Pak jsme s McPheem v jednom kole hodně zpomalili, což ostatním umožnilo se k nám přitáhnout. Nakonec je z toho desítka, což po tak slibném víkendu rozhodně není výsledek, se kterým bych mohl být spokojený. Na druhé straně, letní přestávku přečkáme jako devátí v šampionátu, zatímco ještě dva závody zpět jsme byli sedmnáctí. Moc děkuji týmu za skvělou práci a velkou vzpruhu před letní pauzou. Doufám, že do Brna přijde pořádný kotel, ať do toho můžeme pořádně šlápnout.“

 

TZ a foto Jakuba Kornfeila