Octavia Cup - po druhé doma!

mostoctaviacup

 

Závěr prázdnin patří na mosteckém autodromu již řadu let mnohatunovým kolosům jejichž jezdci v rámci Czech Truck Prix bojují o body do evropského truckerského šampionátu. Jedná se o víkend, který se těší velkému zájmu fanoušků i médií a Octavia Cup si tak nemohl vybrat lepší prostředí pro své letošní předposlední dějství.

 

 „Jezdci se vrací na místo, kde celá sezóna v dubnu začínala. Tehdy se z absolutního triumfu radoval Tomáš Pekař, jenž ovládl nejen obě závodní jízdy, ale získal i tři bonusové body za nejrychlejší závodní kola a vítězství v kvalifikaci. Při prvním podniku se jelo spolu s ADAC GT Masters, což sebou neslo úžasnou atmosféru nejen pro diváky, ale i pro samotné jezdce. Nyní pojedeme s truckama a tak věřím, že podobnou atraktivní atmosféru zažijeme i nyní,“ tak vzpomíná na začátek sezóny zástupce promotéra, pan Pavel Mařan. Pekař ve své nadvládě pokračoval i následujících podnicích, kdy jeho tempu stačili pouze Petr Fulín jr., Jonas Karklys a Michal Matějovský. Uvedenému kvartetu patří také čelo tabulky průběžného hodnocení s tím, že aktuální vedení drží po absenci Tomáše Pekaře na Slovakia Ringu Petr Fulín jr. Do konce sezóny je možno získat ještě maximálně 86 bodů a tak je více než jasné, že o celkový triumf se popere právě tato čtveřice.

 

mostoccup

 

 Ve hře však zůstává stále třetí místo, kde je situace mnohem otevřenější. Své o tom jistě ví Daniel Skalický Tomáš Korený, či Petr Čížek. Všichni tři mají stále reálnou šanci stanout po Nurburgringu na pódiu pro trio nejlepších. Seznam přihlášených prozrazuje, že se mosteckému publiku představí také dva „nový“ jezdci. Tím prvním je Jakub Rejlek, známí český žurnalista (Faster, Garáž), který se v Octavia Cupu představil již v sezóně 2016. Tím druhým pak bude velezkušený Václav Brejla, jehož jméno můžete znát z předchozích generací Octavia Cupu. „Nové auto se mi moc líbí. U staré Octávky bych řekl, že byla sekvence o něco rychlejší, ale jinak je to auto skvělé, rychlé. Přál bych si aby šel Octavia Cup stále dopředu a svým startem bych chtěl dát impulz dalším jezdcům, aby přišli a zapojili se do tohoto krásného závodění,“ tak zněla slova Václava Brejly po absolvování zkušebního testu v Mostě. Víkend v Mostě bude oproti předcházejícím podnikům rozložen opět do všech tří dnů. V pátek budou čekat jezdce dva volné tréninky. V sobotu kvalifikace a závod (12:50) a v neděli pak vše ve 14:40 uzavře druhá závodní jízda. 

 

Časový harmonogram víkendu: 

Pátek 31. srpna 12:40 – 1. volný trénink – 30 min15:55 – 2. volný trénink – 30 min

Sobota 1. září 09:00 – 1. kvalifikace – 25 min 12:50 – 1. závod – 25 min

Neděle 2. září 14:40 – 2. závod – 25 min

 

TZ Octavia Cup