Matyáš Pálka veze z Itálie pohár a body za třetí místo

IMG 20210920 WA0000

 

Předposlední závodní víkend italského šampionátu CIV minimoto se konal na okruhu CIDA v Ortona. Břeclavský závodník Matyáš Pálka zde předvedl divákům krásné souboje v obou závodech. Kategorie Open B je velmi vyrovnaná a náš pilot je v ní druhý nejmladší.

Číst dál: Matyáš Pálka veze z Itálie pohár a body za třetí místo

WorldSSP300 - Jonáš Kocourek v Jerezu a Portimau nahradí Victora Rodrigueze

 

JONAS

56 Jonáš Kocourek - Brno Circuit JRT na trati brněnského automotodromu

 

Za celý tým Accolade Smrz Racing bychom rádi poděkovali Victorovi za jeho práci v letošní sezóně. Nebylo to snadné rozhodnutí a po pečlivém zvážení se tým rozhodl Victora nahradit pro závody v Jerezu a Portimau Jonášem Kocourkem, českým jezdcem z JRT Brno.

Číst dál: WorldSSP300 - Jonáš Kocourek v Jerezu a Portimau nahradí Victora Rodrigueze

Osobnosti kolem DTM ve Spielbergu

  Osobnosti 102

Jistě, motorsport to nemá v situaci stále ještě vládnoucí politické „chřipkové debility“ lehké, ředitel DTM Gerhard Berger ale předvedl na rakouském Red Bull Ringu, že se dá podobný velkopodnik pořádat v relativně normálních mezích. Dobrá, platících diváků asi nepřišlo tolik, kolik si promotéři představovali (autor odhaduje 4-5 tisíc v sobotu a stejný počet v neděli), tak jako za „starých dobrých časů“ se to ale v paddocku a na gridu hemžilo osobnostmi. Tyhle přeběhly Romanovi Klemmovi přes cestu...

Číst dál: Osobnosti kolem DTM ve Spielbergu

DTM Electric Remote Run ve Spielbergu - je toto opravdu budoucnost motorsportu?

IMG 20210906 103243

Je tomu něco přes dva roky, co jsme si se sportovním ředitelem Charouz Racing Systemu, Bobem Vavříkem povídali mimo jiné i o budoucnosti automobilového sportu. Vavřík ji tehdy viděl takto: „Budou závodit elektrická auta bez jezdců, řízená chlapci, dřepícími před počítači někde v tělocvičně daleko od okruhu...“

Číst dál: DTM Electric Remote Run ve Spielbergu - je toto opravdu budoucnost motorsportu?

Masaryk Racing Days & BOSS GP. Okruhová elita v Brně. Masarykův okruh o víkendu hostí hned 19 automobilových závodů

Masaryk racing days Toro Rosso

Silné GT automobily, agilní cestovní vozy a ohlušující formulové monoposty. Na Masarykově okruhu v Brně se tento víkend 4. a 5. září představí okruhová elita střední Evropy, kterou doplní šampionát formulových vozů BOSS GP. Vrchol automobilové sezóny se může uskutečnit s plnohodnotnou diváckou účastí.

Číst dál: Masaryk Racing Days & BOSS GP. Okruhová elita v Brně. Masarykův okruh o víkendu hostí hned 19...

Jakub Gurecký získal mistrovský titul v Northern Talent Cupu. Míří do světového juniorského šampionátu

Gurecky vitez 2

Jakub Gurecký - celkový vítěz Northern Talent Cupu

 

Northern Talent Cup suverénním způsobem ovládl Jakub Gurecký. Jezdec Brno Circuit Junior Racing Teamu si v šampionátu připsal 232 bodů a 10 pódiových umístění, z toho pět vítězství. Díky tomu slaví zisk mistrovského titulu v silné mezinárodní konkurenci.

Číst dál: Jakub Gurecký získal mistrovský titul v Northern Talent Cupu. Míří do světového juniorského...

5. Minardi Days: Motorsport v Imole ještě žije!

1307

Po nucené dvouleté přestávce se organizaci kolem bývalého šéfa týmů F1 a F2, Giancarla Minardiho přeci jen podařilo, uspořádat 5. ročník „Minardi Days“ na okruhu Grand Prix v Imole. Volné ježdění po Autodromo Enzo é Dino Ferrari, které kdysi začalo, jako jakási malá reminiscence na Minardiho zašlé „velké časy“ v mezinárodním sportu, se vyvinulo v jeden z největších historických podniků Itálie. Nebylo tedy divu, že po sportu vyprahlí fandové, jezdci a majitelé skvostů na čtyřech kolech ve velkém počtu využili této akce koncem horkého července 2021 k účasti.

 

FOTOGALERIE ZDE

Číst dál: 5. Minardi Days: Motorsport v Imole ještě žije!

Premiéra v Mnichově: IAA MOBILITY představuje světu mobilitu budoucnosti

IAA1

 


Největší živá a online událost roku - Více než 1 000 vystavovatelů a řečníků - Cesta mobility ke klimatické neutralitě - Více než 100 světových premiér - Dialog a interakce jsou ústředními prvky.

 IAA MOBILITY 2021 se bude konat v Mnichově od 7. do 12. září. IAA MOBILITY je tak po omezení výluky první velkou mezinárodní akcí v Německu. Spolková kancléřka Dr. Angela Merkelová zahájí 7. září MOBILITU IAA.

Číst dál: Premiéra v Mnichově: IAA MOBILITY představuje světu mobilitu budoucnosti

24h Le Mans: Toyota i v roce 2021 bez vážné konkurence

Photo Copyright 2021 Gabi Tomescu AdrenalMedia

 

Také letošní 24h Le Mans trpělo nedostatkem účastníků v nejsilnější třídě „Hypercar“. Obě tovární Toyoty proto mohly porazit jen vlastní defekty. Japonci ovšem vážné problémy neměli. Závodili jakoby ve vlastní lize a nakonec slavili zcela dominantní vítězsví stylu 1-2 o jehož hodnotě se jistě dá diskutovat...

Číst dál: 24h Le Mans: Toyota i v roce 2021 bez vážné konkurence

Jakub Gurecký sahá po titulu v Northern Talent Cupu

Assen Gurecky podium

Jakub Gurecký - Brno Circuit JRT 

 

Gurecký opět na stupních vítězů, k jistotě titulu mu chybí dva body

Dalšími dvěma závody pokračoval Northern Talent Cup. Z nizozemského Assenu si důležité body odváží oba členové Brno Circuit Junior Racing Teamu. Zatímco Jonáš Kocourek se v celkovém hodnocení stále drží na čtvrtém místě, Jakub Gurecký se na pouhé dva body přiblížil stoprocentní jistotě, že šampionát vyhraje.

Číst dál: Jakub Gurecký sahá po titulu v Northern Talent Cupu

HydroGP: Ternopil hostí mistrovství světa motorových člunů a týmy formulí na vodě pomalu balí náčiní

Loukotka David ME UIM F500 Chodzież 2021 ID20210626469 DeNoise

 

Poslední srpnový víkend jezdci „formulí na vodě“ zavítají na Ukrajinu, kde se koná letošní druhé kolo mistrovství světa UIM pro třídy F125, F250 a F500 – Ternopil HydroGP 2021. Letošní šampionát má zatím odjetý jen první podnik v italském Borettu, když červencový podnik ve Švédsku byl z důvodu koronavirových opatření zrušen.

Číst dál: HydroGP: Ternopil hostí mistrovství světa motorových člunů a týmy formulí na vodě pomalu balí náčiní