Matyáš Pálka veze z Itálie pohár za třetí místo

IMG 20190505 WA0003

Zatímco v Jerezu ovládli závod Moto 3 jezdci týmu Paola Simoncelliho, v Itálii se jel další závod minibikové série pojmenované po jeho tragicky zesnulém synovi, jezdci MotoGP Marcu Simoncellim.

 

IMG 20190505 WA0004

 

Druhý díl seriálu Trofeo Marco Simoncelli v italské Ferrara byl napínavý nejvíc díky předpovědi počasí. Tento víkend bychom ocenili rosničku se žebříkem, která by určitě byla spolehlivější než námi sledované meteo předpovědi. Ranní trénink i první kvalifikaci Matyáš odjel s “mokrými” pneu na osychající trati a bylo z toho poslední místo na roštu s časem 43,708 s. Ve druhé kvalifikaci se již jelo na suchu, Maty v posledním kole čas stáhl na 42,306 s, a startoval tak ze 6. pozice na startovním roštu. První závod kategorie Open byl odložen pro hustý déšť, a jelikož se povětrnostní podmínky neumoudřili, rozhodl ředitel závodu o odjetí jen jedné závodní rozjížďky pro všechny kategorie.

 

IMG 20190505 WA0001

 

Maty si tedy dnes odjel se svou „padesátkou“ premiéru na opravdu velké vodě. Závod byl zkrácen na 12 kol a bylo vidět, kdo už má zkušenosti s jízdou na vodě. Naše osmdesát čtyřka se přes své počáteční obavy poprala s novým soupeřem-vodou výborně a bez pádu projela cílem na 3. místě.

 

IMG 20190505 WA0002

 

Matyáš Pálka: "Největším adrenalinem bylo dnes pro mě a taťku počasí. Dopolední trénink a kvalifikace jsme litovali, že nejsou nějaké univerzální pneu dva v jednom. Ale ve druhé kvalifikaci jsem čas vylepšil, ale ne podle svých představ, takže mám úkol na příště. Do závodu jsem šel s obavami, protože se silnější motorkou nemám na vodě žádné zkušenosti a tak jsem si v tu chvíli přál mít Jetsurf místo minibiku. Byl to opravdu náročný závod, ale zvládl jsem to bez pádu. Myslím, že můj první pohár za 3. místo je zasloužený a jsem moc rád."