Motocyklový závodník Matyáš Pálka si prožil náročný víkend na motokárovém okruhu v Cervii

Cervia Maty84

O posledním květnovém víkendu se konal další závod italského šampionátu CIV. Tento víkend už pro nás byl zvláštní tím, že starost o celý tým převzala místo Matyho mámy jeho sestra Katka, která je také již zkušená motocyklová závodnice a tak působila i v roli trenérky.  Na okruh tým dorazil ve čtvrtek v noci, od pátečního rána se již naplno trénoval. V polední pauze jsme se rozhodli nasadit závodní motor. Všechno šlo dobře až do sobotního dne, kdy našeho jezdce přemohla viróza s horečkou, která ho donutila odpolední tréninky vynechat.

Maty se z toho pokusil pořádně vyspat a doufal, že mu bude líp. V neděli ráno už se zase cítil docela ve své kůži a těšil se na závod, ale počasí si s námi zase hrálo a vypadalo to všelijak. Ranní kvalifikace se jela na mokru a vypadalo to spíš jako nějaký festival pádů než kvalifikace kategorie Open A. Ani našemu závodníkovi  se pády nevyhnuly. Vzhledem k podmínkám na trati bylo sedmé místo na startovním roštu dobrá výchozí pozice do závodu. V první jízdě se Matymu povedl start a dostal se na čtvrté místo, ale nebyl dostatečně rychlý, a proto ho jeden soupeř předjel. Po chybě v posledním kole se dostal na šesté místo.

 

Maty Cervia 84

 

Před startem druhého závodu se Matymu opět vrátila nevolnost, ale protože chtěl domů odvézt co nejvíc bodů,  tak se rozhodl závod jet. Neukázalo se to jako nejlepší rozhodnutí, po nepodařeném startu ho předjížděli soupeři jeden po druhém a dojel na osmém místě.

„Nechci se vymlouvat na svou nemoc a na špatné podmínky, ale tento závodní víkend nebyl vůbec podle mých představ. Příště to bude lepší, stále pracuju na svých jízdách na mokru, je to pro mě nové a motorka je opravdu silná.“

Děkujeme všem z týmu GiHR za jejich péči a starost, také chceme poděkovat všem sponzorům a fanouškům za podporu.