Carboniacup míří za teplem na Pannoniaring

DSCF1937

Již třetí sérii závodů zvaných Carboniacup čeká další maďarské zastavení, tentokráte již snad slunečný Pannoniaring, poblíž lázní Sárvár, tedy možné spojení vykoupání i zazávodění na místním autodromu, který má mimochodem velmi pěkné zázemí. Na 4740m dlouhém autodromu bude snad lepší počasí, než na sousedním Slovakiaringu, kde to místy připomínalo kluziště a pár účastníků si s sebou odvezlo i pěkné šrámy. Celkem se přihlásilo 77 vozů, pojedou opět fiátky Abarth 500, ale také formule Abarth F4, či Dallara GP2.

Několik pilotů se představí z domácího Maďarska, či sousedního Rakouska, pojďme si nahlédnout, co na nás v Maďarsku čeká.

Ve skupině A cestovních a GT vozů se představí početná skupina domácích jezdců, například také Adam Lengyel s Toyotou GT86, či Arpad Viszokay na BMW 320. Oba ve skupině A2. V této skupině zabojují proti Zbyňkovi Čurdovi s BMW M3 nebo Pavlu Zemanovi na Mazdě RX8. Ve třílitrech A3 přijedou do Maďarska Němci Förster a Hauesner na BMW M3, Ondřej Krupka a Tomáč Zabloudil s dalšími BMW, a také Poláci Sacinski a Baczynski na Porsche 944 S2. Ve třiapůlliterch se přijedou předvést Otto Svoboda s BMW E92, Jiří Procházka s BMW M3 GTR, ale také jeho stájový kolega Slovák Attila Danko a Petr Kochta s dalšími BMW. Jiří Sedlák, Zdeněk Sýkora a Günter Stubenrauch zazávodí v A7 ve dvoulitrech s většími úpravami.

V nejsilnějších vozech A9 nad 3500ccm na nás čeká Rudo Machánek s Mercedesem GT3, Rakušan Michael Oliver s Porsche GT3, či Honza Hladík. Nově přivítáme Maďara Zolátana Pappa na Porsche GT3, či Rakušana Andrease Fojtika s Ginettou G55.

 

DSCF2102

 

Skupina B sériovek přivítá Aleše Göllnera s Hondou Civic Type R, který v 2 do 2000ccm pojede proti Rakušanům Guggovi a Voglovi s Lotusem Exige. V B3 pojede Tomáš Beneš a Lukáš Hanžl s Alfami Romeo proti Zdeňku Čurdovi a Petru Moučkovi na BMW. V B4 pojede Radek Zimmer s Lotusem Exige a v B5 Miroslav Beer se Subaru WRx STi a Luboš Sázava s Porsche 911. Ve skupině B6 Abarth 500 Trophy, který se opět pojede letos již podruhé jako součást Carboniacupu, se ukáží Szilágyi Peter, starší i mladší Ondřej, Peter Straka, či Martin Paškan.

Prototová skupina C přivítá celkem tři Performery Rakušany Matzingera, Hofera a Švýcara Neidharta. Celkem tři Radicaly se ukáží ve skupině C2, tedy Rakušan Schöflinger, Slovák Radič a Čech Nimrichter. C3 do 1600ccm s Caterhamy přichystá nástrahy na trati pro Marka Svačinku, MiVi, Marka Bláhu, Jakuba Kirchnera, nebo Itala Agliettiho. Silnější Caterhamy a KTM X-bow pak mají ve startovce Martina a Jakuba Křečkovi, Jana Marečka s X-bow a Rakušana Marko Kleina s Caterhamem.

 

DSCF2662

 

Celkem 8 formulí očekává skupina D. Velmi rychlý Jan Rieger s Glorií opět změří síly s Tomášem Mohelnickým v D1, Sven Steinbach se letos pravidelně objevuje ve skupině D3 s konstrukcí MT77. D4 patří dvoulitrům a o body se poperou Radek Polák z Lutopolu, Němec Luderer z HKC a jeho krajan Tim Rädlein. Nejsilnější formule D5 přivítají opět velmi pěknou Dallaru GP2 Lubomíra Světínského, ale také Tattus Abarth F4 Rakušana Lukase Landla z Renauer Motorsportu.

Držte svým favoritům pěsti.

Text a foto: Vláďa Rožánek