Karel Abraham ukončil kariéru

KarelAbraham 3

214 závodů napříč všemi kategoriemi Mistrovství světa silničních motocyklů, 1 vítězství, 2 pódia a jedno nejrychlejší kolo závodu, to jsou statistiky brněnského závodníka Karla Abrahama, který se v seriálu pohyboval od roku 2005. Osm sezón strávil v královské třídě MotoGP. Tento počet ale bude pravděpodobně konečný, protože jezdec v sobotu na setkání s fanoušky oznámil konec kariéry.

KarelAbraham 36

 

Setkání s fanoušky začalo poctou nedávno tragicky zesnulému šéfovi Abrahamova fanklubu a poté již brněnský jezdec reagoval na spekulace posledních dnů a oznámil, že v MotoGP končí.

„Včera mi přišel od notáře Avintie e-mail ve španělštině, což byla výpověď kontraktu. Takže příští rok určitě nebudu pokračovat. Strašně mě to mrzí, protože jsem měl rád tým a miluji závodění v MotoGP.

Nic hledat nebudu. Pro mě to znamená konec kariéry.

Pořád tomu nerozumím, protože máme podepsaný kontrakt. Já ho zcela na sto procent neporušil. Oni tam nějaký důvod uvádějí, ale já ho neberu. Budeme to s nimi řešit dál, ale i kdyby vzali zpátečku, příští sezonu u nich nepojedu. Kdo by chtěl pokračovat v týmu, který vám udělal něco podobného?

MotoGP je už rozebraná, do Moto2 nebo superbiků nechci. Možností moc není, ale já se ani po ničem nedívám. Teď si dám nějakou dobu oraz a uvidíme, co bude. Minimálně na nějakou dobu od toho dám ruce pryč. Teď to pro mě znamená konec kariéry."

 

KarelAbraham 9

 

Na adresu Rubena Xause, který měl ještě v minulých týdnech Abrahama uklidňovat a tvrdit, že se Zarcem o výměně nejednají, že má platnou smlouvu a v roce 2020 určitě pojede, jezdec uvedl: „Věděl jsem, že lidem v MotoGP nemůžu věřit. Tak to tam prostě chodí. On u mě ale navždy skončil. Vše má své mantinely a on je překročil. Je to obrovský podraz. Takové věci se řeší v polovině sezóny, předtím než odletíme do zámoří. Nebo kdyby se mnou alespoň jednal na férovku z očí do očí.“

 

FOTOGALERIE ZDE

 

JM