24h Le Mans se odkládá na září

IMG 3937

 

Ve Francii a v dalších zemích po celém světě platí omezení proti šíření koronaviru. V důsledku toho se organizátor závodu Automobile Club de l'Ouest rozhodl ve spojení s FIA a  (FIA WEC) odložit 24 hodin Le Mans. Původně termín 13. - 14. června 2020 se mění na 19. - 20. září 2020.

Odložení 24 hodin Le Mans ovlivní kalendář FIA ​​WEC, revidovaná data budou sdělena brzy. Aktualizovány budou také termíny evropské série Le Mans, Michelin Le Mans Cup a Ligier European Series Calendars. Všechny tyto informace budou zveřejněny v pravý čas, stejně jako přesný plán na 24 hodin Le Mans.

Automobile Club de l'Ouest ACO využívá této příležitosti k vyjádření podpory a uznání tvrdé práce zdravotníků během této zkoušky.

 

Pierre Fillon, předseda ACO : „Odložení 24h Le Mans z původního červnového termínu je nyní nejvhodnější cestou za současných výjimečných okolností. Především vyzývám všechny, aby se vyhýbali ohrožení sebe, svých blízkých a ostatních. Nejdůležitější věcí dneška je omezit šíření tohoto viru. Naše myšlenky jsou u zdravotnického personálu, který neúnavně pracuje pro nás všechny. Odložení 24 hodin Le Mans znamená změny v kalendářích WEC a ELMS a nová data brzy oznámíme. Bezpečnost a kvalita našich akcí nebude ohrožena. Konkurenti, sponzoři, fanoušci, média, zdravotnické služby a organizátoři - je čas se spojit, více než kdy předtím.“

 

Gérard Neveu, generální ředitel FIA WEC a ELMS: „Je to správné rozhodnutí odložit závod s ohledem na současnou situaci. Nyní pracujeme na revizi kalendářů WEC a ELMS na zbývající část této sezóny. V následujících dnech příjdeme s více zprávami ohledně vytrvalostního Mistrovství světa FIA a Evropské série Le Mans.“

 

Zdroj: ACO