Nedělní akce v Brně připomene výročí Masarykova okruhu

IMG 2988

 

Vyvrcholením letošních aktivit projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU pořádaných ve starém depu Masarykova okruhu k připomenutí výročí této legendární tratě bude v neděli 27. září akce MASARYKŮV OKRUH JUBILUJÍCÍ.

Po červnové úpravě starého depa v Bosonohách a srpnové vernisáži výstavy MASARYRŮV OKRUH, LEGENDA budou v předvečer státního svátku a 90. výročí prvního startu automobilů od 9 hodin ráno najíždět do „starého depa s novou tváří“ na Jihlavské ulici historické stroje.

„Pod dohledem“ Elišky Junkové, Louise Chirona, Giuseppe Fariny a dalších legendárních jezdců se pak vydají po původní trati Masarykova okruhu, kde se závodilo od roku 1930 do roku 1986.

 

IMG 3085

 

Po obědě U Nedbálků v Ostrovačicích se od 13 hodin bude pokračovat po staré trati se dvěma komentovanými zastávkami (Sylvie Zouharová Dyková, kurátorka Technického muzea v Brně, a Jiří Smetana, znalec historie Masarykova okruhu).

Kolona se ve 14,30 vrátí do Bosonoh, tentokrát však na Bosonožské náměstí ke kapli, kde celodenní akce vyvrcholí. Staří fešáci budou vystavení k prohlédnutí  a v 15 hodin bude v prostorách úřadu městské části Brno-Bosonohy, Bosonožské nám. 1 otevřena putovní výstava MASARYKŮV OKRUH, LEGENDA, která byla poprvé představena právě v nově upraveném depu starého Masarykova okruhu v srpnu letošního roku. I zde bude odborný výklad a k vidění budou další motoristické artefakty.

 

IMG 3107

 

„Přidanou hodnotou“ motoristických akcí projektu Brněnský rok sportu je skutečnost, že díky Technickému muzeu v Brně bude v říjnu a listopadu výstava putovat po původní trase Masarykova okruhu a postupně navštíví dnešní brněnské městské části a další obce, kde se před devadesáti lety jelo poprvé Úvodní prezentace výstavy v Bosonohách, kde byl start i cíl Masarykova okruhu, je ale jistě pěkně symbolická.

Akci MASARYKŮV OKRUH JUBILUJÍCÍ pořádá v rámci projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU 2020 Městský sportovní klub Brno ve spolupráci s Veterán Automoto Club Brno, Technickým muzeem v Brně a MČ Brno-Bosonohy.

Poslední zářijovou akcí Brněnského roku sportu bude II. ročník BRNO ŠPRTEC OPEN ve středu 30. září v sadech Národního odboje. Vstup na všechny akce Brněnského roku sportu je volný!

 

PR