Nový začátek: GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team pojede v roce 2023 s Gardnerem a Aegerterem

GYTR Yamaha

Konečně nadešel čas: GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team odhaluje své barvy pro rok 2023 před nadcházející sezónou mistrovství světa FIM Superbike se zbrusu novým duem nováčků ve složení Remy Gardner a Dominique Aegerter, které bude poprvé provozovat nové barvy.

 

Gardner a Aegerter budou debutovat ve WorldSBK poté, co si již užívali úspěšnou kariéru. Australan se již může pochlubit titulem Moto2 v roce 2021, zatímco švýcarský jezdec je trojnásobným šampionem poté, co vyhrál poslední dvě sezóny WorldSSP a v roce 2022 byl korunován mistrem světa FIM Enel MotoE.

Oba touží zazářit na své nové cestě, protože nové duo týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team se těší na silnou sezónu, jejímž cílem je učit se a dělat pokroky v každém kole, aby mohli bojovat vpředu.

Barevné schéma GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team prošlo drobnými, ale významnými změnami v barvě. Kromě toho je tým potěšen, že může přivítat zpět několik klíčových partnerů a také představit nové pro letošní sezónu, kteří budou podstatní v úspěších týmu.

 

Remy Gardner: GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team

"Konečně se vidím v modrém! Jsem nadšený z této nové kapitoly, nového paddocku a nového motocyklu;  Jsem nadšený. Tým a Yamaha byli skvělí a užili jsme si dobrou chemii od samého začátku testu. Nemůžu se dočkat, až zahájím sezónu na Phillip Islandu. Těším se na zahájení nového projektu a šampionát vypadá velmi napínavě. Během testovacích dnů budeme pokračovat v práci a pokusíme se vytěžit co nejvíce potenciálu abychom byli připraveni na první kolo sezóny."

 

Dominique Aegerter: GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team

"Opravdu se těším, až pojedu na trati v nových barvách, miluji to schéma a nemůžu se dočkat, až vám na trati ukážu nové barvy. Je to skvělé a doufám, že se vám to bude líbit a doufáme, že ano. Budeme také rychlý na každém okruhu, což je nejdůležitější. Je hezké být součástí rodiny Yamaha a GRT, užili jsme si dobré časy v prvních předsezónních testech a věřím, že spolupracujeme dobře. Naším cílem je neustále se zlepšovat v každém kole a jsem si jistý, že toho dosáhneme. Nemůžu se dočkat, až Phillip Island začne nový, vzrušující šampionát."

 

Filippo Conti: manažer týmu, GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team

"Všichni jsme nadšení z tohoto nového začátku. Mít s námi Remyho a Dominique představuje vzrušující výzvu, na kterou se všichni v týmu těší. Oba jezdci budou závodit ve WorldSBK poprvé, ale stále mluvíme o dvou skvělých jezdcích a také mistech světa. Pokusíme se jim pomoci dosáhnout jejich maximálního potenciálu od prvních závodů s cílem postoupit a zlepšit se v každém kole. Chci poděkovat Yamaze za podporu, kterou nám poskytuje každý rok; jsme více než připraveni začít novou sezónu společně. Stejně tak bych rád poděkoval všem partnerům, kteří nás opět podpoří, a pozdravil ty nové, kteří budou rozhodující pro výsledky týmu. Nyní musíme pokračovat v práci během testovacích dnů, abychom byli připraveni na první závod mistrovství světa FIM Superbike 2023.“

 

JM

Zdroj a foto: GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team