RED BULL KTM FACTORY RACING JE PŘIPRAVEN K VYPNUTÍ SPOJKY NA MOTOGP™ 2023

SI202301260256

Zvuk MotoGP 2023 zazní během několika dní a těsně předtím, než oficiální test MotoGP v Sepangu prolomí ticho mimo sezónu, Red Bull KTM Factory Racing odhalil své barvy a jezdce připravené bojovat o nejdelší kampaň v historii.

Již čtvrtým rokem v řadě bude Brad Binder jedním z jezdců KTM RC16 v závodech MotoGP. 27letý Jihoafričan dosáhl prvního vítězství KTM v MotoGP v České republice v roce 2020 a byl nejvýše postaveným jezdcem KTM v roce 2022 na 6. pozici v průběžném pořadí a umístění na stupních vítězů jak v úvodní Grand Prix roku (Katar), tak i tím blíž (Valencie). Nyní devět sezón v rodině Red Bull KTM je Binder uznáván jako jeden z nejodhodlanějších a nejvýkonnějších závodníků na startovním roštu MotoGP.

K #33 se připojuje Jack Miller. Tento nedávno  28letý mladík bude řídit KTM RC16, když se uchází o to, aby se stal jediným jezdcem v aktuálním poli MotoGP, který si připíše vítězství v GP se třemi různými značkami. Australan přináší do týmu devět sezón zkušeností a nesmírný charakter, stejně jako rodokmen, který zahrnuje čtyři triumfy a 22 umístění na stupních vítězů v první třídě.

 

SI202301260272

 

Red Bull KTM Factory Racing je na vrcholu pyramidy silničních závodů KTM a struktury, která vidí účast a přítomnost v každé divizi mistrovství světa a dalších. Na vrcholu sportu KTM slavila sedm vítězství v MotoGP, přičemž od roku 2017 získala 18 umístění na stupních vítězů a tři Pole Position. KTM RC4 zaznamenala pět titulů a 80 vítězství v kategorii Moto3™ od založení divize v roce 2012 a technická základna motocyklu byla zodpovědná za rozvoj talentů v Red Bull MotoGP Rookies Cup, Northern Talent Cup a Rakouském juniorském poháru.

Kampaň MotoGP 2023 začíná 24.-25.-26. března na Algarve International Circuit v Portugalsku po dvou předsezónních testech od února 10-11-12 (Malajsie) a 11-12 března (Portugalsko).

Brad Binder: „Už mi to připadalo jako dlouhá mimosezóna, takže jsem více než nadšený, že se vrátím na trať a znovu začnu. Můj čtvrtý rok ve třídě a cítím, že naše zatím nejlepší šance, že něčeho opravdu dosáhneme, bude v roce 2023. Jsme připraveni vyrazit, takže pojďme do Sepangu a uvidíme, co nám ty první dny přinesou.“

Jack Miller: „Dobré pocity! Když se znovu připojím k rodině KTM, vše začíná být nyní spíše „skutečné“. Přemýšlel jsem o tomto okamžiku docela dlouho. Je úžasné být zpátky tady v KTM a dohánět všechny; je to zvláštní malá ochutnávka, než se pustíme do akce v Malajsii."

 

SI202301260278

 

Francesco Guidotti, manažer týmu Red Bull KTM: „Určitě skončit na druhém místě v šampionátu týmů v loňském roce je něco, co je třeba vzít a mít výchozí bod pro budoucnost. Je to důležité, protože to znamená, že tým dobře spolupracuje a atmosféra je skvělá. Letos se pojede 21 GP a bude důležité být konkurenceschopný a pokaždé v první pětce a pak tu máme také závody ve sprintu. Jsme tovární tým a jediný cíl, který můžeme mít, jediný cíl, je titul. To se snadno říká a není snadné ho získat! Ale je to  hlavní cíl. Všechno musí být efektivní, zvláště teď, když máme méně času na správné nastavení v různých podmínkách. Je to základní věc, kterou musíte udělat; vytvořit tým, který je úzce propojený a schopný čelit těmto každodenním výzvám. Naši jezdci – Jack a Brad – jsou speciální kombinace a tým bude velmi silný, protože jsou zde dvě zvláštní osobnosti.

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsports: „Jdeme do naší sedmé sezóny, ale mám pocit, že předchozích šest let bylo úžasných, pokud jde o vybudování projektu na tuto úroveň a už máme tato vítězství a umístění na stupních vítězů v kapse. Byla to šílená cesta a moc jsme si to užili, ale teď už nestačí jen ‚být u toho‘ a být dobrým, organizovaným týmem; potřebujeme výsledky. Cítím se super sebevědomě se dvěma kluky, které máme v týmu. Mám pocit, že Brad a Jack jsou oba odlišní, ale na konci dne jsou oba podobní. Velmi tvrdě tlačí a to je přesně to, co potřebujeme. Jako vždy jdeme do dlouhé – a velmi odlišné – závodní sezóny s tolika práce a úsilím od lidí a partnerů za námi: od všech inženýrů v továrně, vynikajícího testovacího týmu a nových a důvěryhodných sponzorů. Udělali jsme velký tlak na to, aby byl rok 2023 lepší než kdy předtím."

 

JM

Zdroj a foto: RedBull Content Pool