červenec 20, 2024
Sponsored byLogo GNOME TECHNOLOGY


Logo KUBA GURECKÝ

Na Masarykově okruhu se při Velké ceně Bohumila Staši rozhodne o motocyklových mistrech

VC B.Staši 2h minimoto Brno 2022 IMG 1882

Tuzemská motocyklová sezóna vyvrcholí tento víkend na Masarykově okruhu v Brně třetím ročníkem Velké ceny Bohumila Staši.

Do závěrečného podniku šampionátu ČAMS na přírodních okruzích se přihlásilo přes 300 závodníků ze sedmi evropských zemí.

„Je to skutečně působivá účast a odráží dlouhodobou kvalitu celého šampionátu. Jsem moc ráda, že se závěru sezóny zúčastní v tak vysokém počtu jak tuzemští závodníci, tak jezdci ze zahraničí. Nepochybuji o tom, že diváky na tribunách čeká napínavá podívaná. Přeci jenom, o víkendu se můžeme těšit na řadu soubojů o mistrovské tituly,“ zve na nadcházející závodní víkend předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. Organizátoři z Road Racing Clubu aktuálně avizují 330 přihlášených jezdců ve všech třídách.

 

VC B.Staši 2h minimoto Brno 2022 IMG 1587

 

STARTOVNÍ LISTINY VC BOHUMILA STAŠI BRNO 2023

 

V nejsilnější kubatuře se představí Michal Prášek a Karel Pešek, dvojice, která na Masarykově okruhu svedla už nejednu bitvu o vítězství. Největší šanci na celkové prvenství mají ale Dan Vysloužil a Jiří Petrla.

Matador přírodních okruhů Marek Červený bude bojovat o tituly hned ve dvou třídách, přičemž v šestistovkách má prvenství téměř jisté. Ve třídě Twin na něj v tabulce číhají Jan Dresner a Ľudovít Krušina. Červenému v celkovém hodnocení chybí body ze tří závodů seriálu, před kterými upřednostnil účast na mezinárodním šampionátu IRRC, kde se mu letos podařilo vybojovat už čtvrtý titul mistra.

 

VC B.Staši 2h minimoto Brno 2022 IMG 3647

 

Zatímco v některých třídách je o celkových vítězích rozhodnuto, velmi zajímavý bude souboj o prvenství v kategorii Oldtimer 350, kde Šárka Schmidtová ztrácí pouhých pět bodů na lídra Vítězslava Hatana.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM VC BOHUMILA STAŠI BRNO 2023

 

Program Velké ceny Bohumila Staši začíná v pátek volnými tréninky, v sobotu a neděli budou následovat kvalifikace a závody. Pro diváky bude o víkendu otevřena sedadlová tribuna u cílové rovinky, stejně jako přírodní tribuna C. Se zakoupenou vstupenkou mohou diváci zamířit i do paddocku. Vstupné na jednotlivé dny činí 250 korun, víkendová vstupenka přijde na 400 korun. Vstupenky lze zakoupit na místě na pokladnách u otevřených tribun. Děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

 

VC B.Staši 2h minimoto Brno 2022 IMG 2108

 

Finále sezóny čeká i nejmladší závodníky

Souběžně s programem na velké závodní trati se na Masarykově okruhu uskuteční závěrečný podnik šampionátu Minimotocup, ve kterém se na minibikové dráze představí nastupující generace motocyklového sportu. Organizátoři očekávají účast zhruba 50 závodníků a závodnic v čele s členy Minibikové akademie Masarykova okruhu.

 

TZ Automotodrom Brno