Konec Octavia Cupu ?

IMG 2701

Okruhový seriál OC Benet Cup nebude pokračovat v podobě, na kterou byli fanoušci dosud zvyklí. Do konce února se totiž nepřihlásil dostatečný počet účastníků, který by garantoval odpovídající sportovní hodnotu seriálu. S ohledem na ubíhající čas se tak promotér rozhodl neriskovat dobré jméno a letošní ročník zrušil. Samotný seriál ale nekončí, jen mění svou podobu.

„Po několika měsících intenzivního jednání s různými jezdci a závodními týmy jsme dospěli do bodu, kdy jsme museli učinit rozhodnutí,“ vysvětlil zástupce promotéra OC Benet Cup Adam Eliáš. „Seriál nabízel účastníkům hodnotné závodění při rozumných nákladech, nicméně ani přes tuto skutečnost se s potenciálními zájemci nepodařilo dojít ke shodě. Promotér nemůže být dlouhodobě sponzorem sportovních aktivit jezdců už jen z toho důvodu, že zajištění závodů na požadované úrovni je spojeno s nezanedbatelnými výdaji,“ dodal Adam Eliáš.

Promotér podle něj ale nechce nedávno obnovený a mezi diváky velmi oblíbený seriál ukončit, zvolil proto nový formát. OC Benet Cup bude nadále amatérským jednodenním závodem, harmonogram zahrnuje patnáctiminutový trénink a následný závod v délce 25 minut. Šestidílný šampionát se pojede výhradně na velkém okruhu mosteckého autodromu. Jezdci si budou moci vozy pronajmout i na testování veřejnosti, které bude probíhat ve stejný den jako závod. Pořadí jezdců vzejde ze součtu tří nejrychlejších kol každého z nich. Pronájem speciálu Škoda Octavia Cup na závod vyjde na 35 000 korun bez DPH, cena zahrnuje kompletní přípravu vozu. Jezdci si mohou vozy pronajmout i na testování při volných jízdách pro veřejnost, jež jsou vypsány na stejný termín jako závod. „U promotéra lze pořídit i nové pneumatiky, které jezdci do dalšího závodu uskladníme. Pokud nebude mít svou přilbu či kombinézu, za poplatek mu je zapůjčíme,“ upřesnil Adam Eliáš.

TZ OC Benet Cup