III. GMS Hillclimb prolog na brněnském Automotodromu se blíží

07

 

Brněnský Automotodrom bude o první dubnové sobotě dějištěm úvodního podniku letošních seriálů závodů automobilů do vrchu – III. GMS Hillclimb prolog. Na závodní trati se představí jezdci seriálu Mezinárodního mistrovství automobilů do vrchu, Maverick Rescue Euro Cup 2019 (MREC) a dále pak domácího šampionátu  Liqui Moly Mistrovství ČR automobilů do vrchu (ZAV ČR).

 

18

 

TRAŤ

Největší novinkou letošního závodu je změna trati. Do loňského ročníku byla trať závodu dlouhá 2,435 km a vedla od startu před Schwantzovou zatáčkou v protisměru hodinových ručiček do cíle před zatáčkou Františka Šťastného. Do historických tabulek nejrychlejšího času bude natrvalo zapsán Miloš Beneš, který zajel rekordní čas 56,90 sekundy s vozem Osella  FA30 při závodě v roce 2017.

Trať letošního závodu bude téměř dvojnásobně dlouhá – 4,800 km a pojede se ve směru hodinových ručiček. Start bude umístěn za výjezdem z boxové uličky a trať povede až do cíle, který bude na konci stoupání  před  závěrečnou dvoj zatáčkou klasické závodní trati.

Na třech místech trati budou umístěny oficiální retardéry FIA 2019, jeden s nájezdem zprava před  příjezdem k tribuně A, druhý na rovině u tribuny B a třetí na konci roviny před nájezdem do Schwantzovy zatáčky – oba se budou najíždět zleva.

Není to klasická vrchařská trať, jedná se však o širokou bezpečnou závodní dráhu  kolem níž jsou dostatečné únikové zóny. Tento závod získal mezi jezdci oblibu a ještě je možno před závody otestovat závodní vozy všech kategorií. Tato akce je připravena promotérem pro všechny jezdce v termínu od 3. do 5. dubna, bližší informace získáte na stránce www.maverickrescue.cz

 

 

20

 

SOUTĚŽÍCÍ

Na počátku února byla zahájena registrace jezdců k tomuto závodu. V každém seriálu může startovat po 70 jezdcích. Pro závod MREC je uzávěrka přihlášek jezdců ve čtvrtek 4. 4. do půlnoci. V současné době, tedy zhruba týden před ukončením příjmu přihlášek je v seznamu uvedena téměř šedesátka jezdců. Mezi nimi nechybí favorité závodu, jezdci loňské TOP 10 a to jak naši jezdci tak i z Rakouska a Německa.

 

Rybnicek08

 

PROGRAM ZÁVODŮ

Vzhledem k tomu, že se v jednom dni pojedou dva závody dvou seriálů, se bude  jezdit s minimálními přestávkami, které jsou předepsány, od brzkého rána  7.45 hodin do pozdního odpoledne – 17.15 hodin.  Sobotní program bude zahájen první tréninkovou jízdou ZAV MČR, po ní bude následovat první trénink jezdců MREC a od 9.15 hod. si to jezdci obou seriálů zopakují ve druhé tréninkové jízdě. Vlastní závod bude odstartován první závodní jízdou jezdců ZAV MČR v 10.45 hod, po ní bude první jízda MREC a závod bude uzavřen druhými jízdami.  Ke druhému závodu, který bude mít start v 15.15 hodin je vypsána již jedna tréninková jízda pro oba seriálu. Slavnostní vyhlášení výsledků obou závodů a předání cen se předpokládá od 18.30 min.

Den před závodem, tj. v pátek 5. 4. se uskuteční od 16.00 hod. administrativní a od 17.00 hod. technická přejímka závodních vozů a jezdců.   

 

14

 

DIVÁCI

Návštěvníkům bude zdarma umožněno parkovat na tribuně C tzv. Stadionu, odkud můžou sledovat dění na závodní dráze. Vstupné ve výši 100 Kč se bude vybírat pouze při vstupu na bráně před vjezdem do paddocku a za podchodem od hlavní tribuny.

 

TZ Maverick Rescue Eurocup, Jaromír Navrkal

Foto: Jiří Navrkal