červenec 20, 2024
Sponsored byLogo GNOME TECHNOLOGY


Logo KUBA GURECKÝ

Kniha Naše formule Junior a formule 3 (1962-1972) (2)

obrázek00043

 

Brněnský autor, fotograf a malíř Josef Fait zpracoval knihu o naší formuli Junior a formuli 3 v letech 1962 – 1972. Kniha je plná skvělých textů a fotografií popisujících tehdejší závody a jejich hrdiny - jezdce a konstruktéry, kteří i v tehdejší nelehké době dokázali velké věci. Najdete v ní také plánky okruhů a nákresy formulí. My vám přinášíme úryvek z knihy, popisující začátek kariéry vynikajícího brněnského jezdce Jaroslava Kovala.

ZROZENÍ BRNĚNSKÉHO AUTOMOTODROMU

img109

Podle vyprávění Jiřího Klapky a jeho fotografií sestavil Josef Pokorný archív budování brněnského automotodromu. Jiří Klapka pracoval jako traťový komisař ještě na starém poválečném Masarykově okruhu a je jedním z vymírajících nejen pamětníků, ale i účastníků obětavé snahy desítek nadšenců, kteří v potu tváře, vlastníma rukama, vybudovali na Kývalce mezi Žebětínem a Ostrovačicemi nový moderní automotodrom, který se v budoucnu měl stát světovým závodním okruhem. Nebýt těchto nadšenců, tak ten automotodrom nikdy nestál.

V roce devadesátého výročí stavby původního Masarykova okruhu vám postupně s laskavým svolením pana Jiřího Klapky přineseme svědectví z budování automotodromu nového. Nejedná se o oficiální fotky ze stavby, jsou to fotografie, které vznikaly v průběhu stavby, a jejichž autory jsou ti, kteří okruh budovali.