1. den testů F2 v Bahrajnu: Slibné vykročení do sezony 2021: Beckmann a Charouz Racing na špičce!

TH Beckmann 02

Šampionát FIA-Formule 2 se letos bude odehrávat většinou na arabském území, proto se   vlastně hodí, že tato třída nastoupila do prvního předsezonního testu právě ve  „sportovní Tramtárii“ – v Šakíru. Dvě tříhodinové session mají od pondělka do středy připravit staré i nové kombinace na pvní závod a bylo nemalou senzací, že se to dnes nejlépe povedlo německo-české kombinaci Beckmann-Charouz...

Na zaprášenou bahrajnskou trať vyjelo 22 pilotů nejdříve jen opatrně a v ůvodní fázi to byl dřívější Charouzův šampion-F4, Lirim Zendeli (MP), kdo se usadil na špičce. Závěrem dopoledne ale udeřil zkušený Brit Daniel Ticktum (Carlin) a zapsal si před Novozélanďanem Liamem Lawsonem (Hitech) a svým týmovým kolegou Jehanem Daruvalou nejlepší čas. Zendeli se ve formuli 2 uvedl dobrým čtvrtým časem a překvapila i dvojka Charouz Racing Systemu, Brazilec Guilherme Samaia, když docílil za juniorem Mercedesu Jurim Vipsem 6. čas. Povedené vykročení do ročníku 2021 pro český tým podtrhl David Beckmann 10. místem tabulky. A mělo být mnohem lépe!

 

Trať pochopitelně každým průjezdem zrychlovala a dalo se tedy předpokládat, že vozy odpoledne zrychlí. A byl to Beckmann, kdo zrychlil nejvíce, čímž znovu potvrdil svůj talent, který již několikrát demonstroval ve formuli 3. Na závěr dne si připravil „kvalifikační kolo“, které mu bezvadně vyšlo. Oproti dopoledni našel buclatý Němec  téměř dvě sekundy, což byl výkon, kterým za sebou nenechal jen opěvované duo ART-Renaultu Lungaard -Pourcheire, ale i „ranního mistra“ Ticktuma a zbytek světa! Jaký to byl pocit pro všechny členy stáje Charouz Racing System – pocit, který už asi dlouho neměli... A to zajel Beckmann pouze 19 měřených kol. Na svůj stroj Formule 2 si debutant tedy očividně rychle zvykl a bude pravděpodobně  dělat majiteli stáje Antonínovi Charouzovi ještě hodně radosti.

 

Zatímco nebylo čtvrté místo Felipe Drugoviche (UNI-Virtuosi), páté Juriho Vipse (Hitech) a šesté Oscara Piastriho (Prema) žádným překvapením, zářili i outsideři Sato a Viscaal z týmu Trident umístěním v top10.  Velký favorit ročníku, Rus Robert Shwartzman (Prema) za to vyrazil do ročníku poněkud zdrženlivě – i když poněkud nechtěně. Dopoledne kvůli problémům zajel jen sedm kol a odpoledne pouze 18.

 

Hierarchie v Charouzově týmu se odpoledne poněkud „srovnala“. Brazilec Samaia ztrácel na kolegu Backmanna 2,3 sekundy a byl 16.

 

Na další hrdinské kousky Davida Beckmanna se mohou Antonín Charouz a Bob Vavřík těšit již zítra ráno...

 

Nejrychlejší časy 1. dne testů F2 v Šakíru:

1. David Beckmann, Charouz Racing System - 1:42,844s

2. Daniel Ticktum, Carlin - 1:43,021s

3. Christian Lungaard, ART - 1:43,534s 

4. Theo Pourchaire, ART - 1:43,570s

5. Liam Lawson, Hitech - 1:43,621s

6. Jehan Daruvala, Carlin - 1:43,761s

7. Felipe Drugovich, UNI-Virtuosi - 1:43,871s

8. Juri Vips, Hitech - 1:44,079s

9. Lirim Zendeli, MP - 1:44,095s

10. Oscar Piestri, Prema - 1:44,120s 

Guilherne Samaia, Charouz Racing System - 1:44,332s

 

Text a foto: Roman Klemm