2. den testů F2 v Bahrajnu: Králem arabského pískoviště byl tentokrát Christian Lungaard

ZRedBullF10562

 

Pokud někdo chce před sezonou 2021 „na tutovku“ tipovat šampiona, pak mu lze vřele poradit buď Rusa Roberta Shwartzmana, nebo Dána Christiana Lungaarda. Oba jsou juniory velkých organizací formule 1 (Ferrari a Renault-Alpine), mají za sebou již první sezónu F2 a vědí, jak vyhrávat. Druhý den bahrajnského testu patřil jednomu z nich, pilot týmu ART, Lungaard, šel večer spát jeko nejrychlejší, přičemž jasně zlepšil čas včerejšího premianta Davida Beckmanna (Charouz Racing System).

 

Á-propos Beckman a český tým, ani dnes se nemuseli za své výkony stydět a německý talent dobře ví, jak nastolit ve stáji náladu spokojenosti. „Spolupráce s mým inženýrem klape výborně. Myslím, že se k sobě náramně hodíme. Jsem naplněn sebedůvěrou, což je tím, že cítím podporu celé stáje. U Charouze jsem prostě šťastný – zlepšuji se každým kolem a vidím zde ohromný potenciál,“ shrnul maličký jezdec včera odpoledne. Dnes byl rychlejší dopoledne - 14. a odpoledne - 9. Jeho kolega Guilherme Samaia z Brazílie se blýskl především výborným 4. časem odpoledne.

 

Druhému dni v arabské poušti ovšem kraloval především Christian Lungaard. Jezdec francouzského týmu ART byl téměř celou dopolední session na špičce výsledkové listiny a nakonec vypálil na zrychlující trať čas, který byl o 1,1s lepší, než včerejší výkon nejlepšího Beckmanna. Za Dánem přesvědčil překvapující Bent Viscaal, který u Tridentu podepsal zatím jen na úvodní podnik sezony. Za obrýleným Nizozemcem předvedli špičkové výkony téměř výhradně jezdci patřící do juniorských kádrů stájí F1, Marcus Armstrong (Ferrari), Liam Lawson (Red Bull), Robert Shwartzman (Ferrari), Juri Vips (Mercedes), Theo Pourchaire (Renault), Roy Nissany (Williams) a Oscar Piastri (Renault).

 

Zatímco se jmenovaní dopoledne pokoušeli o kvalifikační kola, patřilo odpoledne především simulaci long-runů, přičemž se prosadil Dan Ticktum (Carlin), před týmovým kolegou Jehanem Daruvalou, Guanyu Zhouem (UNI-Virtuosi) a zmíněným překvapením této druhé  poloviny úterý, Charouzovým Samaiou.

 

Test v Shakiru zítra ukončí další dva 3hodinové testy. Poslední možnost, jak se spřátelit s materiálem     Formule 2 a betonovat svou sebedůvěru před prvním závodem roku mají jezdci na stejném místě o dva týdny později.

 

Nejrychlejší časy 2. dne testů F2 v Šakíru:

1. Christian Lungaard, ART - 1:41,697s 

2. Bent Viscaal, Trident - 1:42,028s

3. Marcus Armstrong, DAMS - 1:42,038s

4. Daniel Ticktum, Carlin - 1:42,185s

5. Liam Lawson, Hitech - 1:42,256s

6. Robert Shwartzman, Prema - 1:42,257s

7. Juri Vips, Hitech - 1:42,299s

8. Theo Pourchaire, ART - 1:42,347s

9. Roy Nissany, DAMS - 1:42,419s

10. Oscar Piastri, Prema - 1:42,462s

Guilherne Samaia, Charouz Racing System - 1:43,129s

David Beckmann, Charouz Racing System - 1:43,954s

 

Text a foto: Roman Klemm