I pro Sophii Flörschovou zůstane F1 nesplněným snem. V roce 2021 bude na startu DTM

ZOpen0390

 

Mnichovská závodnice Sophia Flörschová právě oznámila, že bude letos startovat za renomovanou stáj Abt Motorsport v nově koncipovaném šampionátu DTM. Což pro šampionát šéfa Gerharda Bergera představuje bezesporu přínos, a současně to znamená, že se i 20letá Němka zařadila do předlouhé řady děvčat, které po několika letech v juniorských formulových třídách nakonec nezvládly postup do vysněné formule 1.

Pohledná Sophia je v Německu a vlastně díky hororové havárii v Macau i po celém světě populární a od letošní sezóny se stane jednou z hvězd „nové“ DTM pod vedením Gerharda Bergera. Němka podepsala u stáje úřadujícíh mistrů Abt Motorsport, kde budou jejími týmovými kolegy zkušený krajan Mike Rockenfeller a mladý Jihoafričan Kelvin van der Linde. V podobě vozu Audi R8 LMS GT3 budou mít všichni tři materiál, se kterým mohou pravidelně bojovat o přední pozice.

 

ZOpen0400 Sophia Flörsch - F3 - Foto: Roman Klemm

Flörschová je zatím jedinou ženou v DTM  2021. Její velmi šikovné počínání v moderních sociálních médiích (a s ním spojené destitisíce followerů) a v televizních pořadech se jistě náramně hodí do konceptu promotéra Gerharda Bergera.

 

Sophiin přestup do „cesťáků“ ovšem zároveň znamená jistou kapitulaci. Kapitulaci s ohledem na dosažení jejího vlastního velkého cíle, stát se první ženou od dob nezapomenutelné Lelly Lombardiové (1976), která by se postavila na grid Grand Prix formule 1. Již angažmá ve WEC a Le Mans v minulé sezóně napovídalo tomu, že její tah směrem nejvyšší třídy monopostů poněkud ztrácí na přímočarosti. Po dvou velmi slibných sezonách v německé F4, prožila Sophia relativně průměrný postup do evropské formule 3 a nakonec zcela dezolátní sezonu 2020 v nové FIA-F3. Tohle její nakonec marné snažení o průlom stálo jejího otce a jeho přátele jistě něco mezi 3-4 miliony Eur. Letošní podpis smlouvy pro třetí vůz týmu Abt v DTM (za který ovšem také musí zaplatit) je poněkud mizerným ekonomickým výsledkem takových investic…

 

Sophia Flörschová se tedy zařadila za Carmen Jorduaovou a Tatianu Calderonovou, jako další ze „ztroskotalých“ děvčat. Na mezinárodním parketu tedy zbyla jen Jamie Chadwicková. Angličanka to minulý rok „dotáhla“ až do formule F3-Regional, pro letošek ale zatím pro okruhy nemá žádné angažmá…

 

Text a foto: Roman Klemm