3. den testů F2 v Bahrajnu: Armstrong první ve středu, Lundgaard ale zůstal králem testů

TH Armstroing 05

 

Do prvního závodu šampionátu FIA-Formule 2 zbývá jen něco málo přes dva týdny a tak bylo v poslední den předsezonních testů na trati v Šakíru relativně rušno. Nejlepší čas středy si zapsal člen Akademie Ferrari, Marcus Armstrong z týmu DAMS, včerejší čas Dána Lundgaarda se ale nikomu nepodařilo překonat.

Výkon, kterým si jistě dodal odvahy do prvního „mistráku“, zajel Armstrong již dopoledne. Na rekordní výkon Lundgaarda z „rychlého úterý“ mu ovšem scházelo kolem pěti desetin. Dánský junior Renaultu si tedy může říkat „nejrychlejší jezdec bahrajnských testů“ a spokojil se dnes s long-runy. Na čas za to jeli oba piloti Hitechu, Lawson s Vipsem, favorité Zhou (UNI-Virtuosi) se Shwartzmanem (Prema) a outsideři Zendeli (MP), Boschung (Campos) a Verschoor (MP), kteří se podělili o další špičkové pozice. I nejrychlejší muž úvodního pondělka, David Becmann ze stáje Charouz Racing System si zkusil několik rychlých kol, což s odstupem pouhých 0,5s stačilo ve velmi vyrovnané tabulce  na dobrou 11. pozici. Oba jezdci Antonína Charouze byli dopoledne nejpilnějšími a každý najezdil bezmála 50 kol. Jedno jejich výlet do Arábie tedy jistě zaručuje, se svými monoposty se náležitě sblížili.

Odpoledne už nikdo neměl k dispozici čerstvé obutí a tak docílené časy o více, než dvě sekundy polevily. Nejrychlejší této výsledkové tabulky pochybné hodnoty byla dvojice vozů španělské stáje Campos, se Švýcarem Ralphem Boschungem a Brazilcem Gianlucou Petecofem v kokpitech. Mezi top10 se tentokrát dokázala zařadit i Charouzova dvojka, Guilherme Samaia.

Materiál cirkusu F2 nyní zůstane na místě – v Šakíru se totiž budou již o posledním březnovém víkendu konat první tři závody šampionátu. Teprve v kvalifikaci tam všichni skutečně odkryjí své karty – doufejme, že má Charouz Racing System v ruce několik trumfů...    

 

Nejrychlejší časy 3. dne testů F2 v Šakíru:

1. Marcus Armstrong, DAMS                              1:42,173s

2. Liam Lawson, Hitech                                        1:42,218s

3. Juri Vips, Hitech                                                1:42,224s

4. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi                              1:42,246s

5. Lirim Zendeli, MP                                             1:42,356s

6. Robert Shwartzman, Prema                               1:42,359s

7. Ralph Boschung, Campos                                  1:42,427s

8. Richard Verschoor, MP                                     1:42,522s

9. Oscar Piastri, Prema                                           1:42,527s

10. Felipe Drugovich, UNI-Virtuosi                      1:42,570s

11. David Beckmann, Charouz Racing System      1:42,587s

19. Guilherne Samaia, Charouz Racing System    1:43,2839s

 

Text a foto: Roman Klemm