Sponsored byLogo GNOME TECHNOLOGY

Logo KUBA GURECKÝ

SAN MARINO GP V ČÍSLECH

SI202409080529

163 558 fanoušků přišlo oslavit GP San Marina, což činí tento závod v Misanu nejlépe navštíveným vůbec. To také znamená, že MotoGP™ přilákalo v roce 2024 již přes 2 miliony diváků: 2 134 049.

146 – Toto je 146. umístění Marca Márqueze na stupních vítězů v Grand Prix, což je jen o šest méně než Jorge Lorenzo, který je čtvrtý v žebříčku jezdců s nejvíce pódiovými umístěními. Je to také jeho 107. umístění v královské třídě, což je o pět méně než Dani Pedrosa, který je třetí v počtu umístění na stupních vítězů v této třídě.

87 – Márquez zaznamenal své první dvě vítězství v řadě v Grand Prix od závodů GP Amerik a Emilia-Romagna v roce 2021. Márquez je teprve druhým jezdcem, který letos vyhrál dva závody MotoGP™ za sebou, spolu s Francescem Bagnaiou. Toto je jeho 87. vítězství v kariéře v GP, což je o tři méně než Ángel Nieto, který je třetí v historickém pořadí za Giacomo Agostinim (122 vítězství) a Valentinem Rossim (115).

61 – Toto je Márquezovo 61. vítězství v královské třídě, což je jen o sedm méně než Agostini, který je druhý za Rossim (89 vítězství) v seznamu nejúspěšnějších jezdců královské třídy.

SI202409080595

45 – Francesco Bagnaia dojel na druhém místě, což bylo jeho 45. umístění na stupních vítězů v jeho 99. závodě MotoGP™. Má tak procentuální podíl 45,5 % pódiových umístění.

18 – Toto je 10. vítězství Ducati v řadě, a s Márquezem, Bagnaiou a Enea Bastianinim se jedná o 18. kompletní pódium pro Ducati (1-2-3). Ducati tak překonalo Hondu, která má 17 kompletních pódií MotoGP™.

7 – Jorge Martin dojel na 15. místě, což je jeho nejhorší výsledek v závodě Grand Prix od 22. místa v Jerezu v roce 2022. Nyní vede šampionát pouze o sedm bodů, ztratil 19 bodů na Bagnaiu při riskantní strategii flag-to-flag.

7 – Fabio Quartararo dojel sedmý, což vyrovnalo jeho i Yamahův nejlepší výsledek v letošním roce, který zaznamenali také v Portugalsku. Zlepšil se o dvě pozice oproti 9. místu ze soboty.

4 – Misano se stalo čtvrtou tratí, na které Marc Márquez zaznamenal pět nebo více vítězství od svého postupu do MotoGP™ v roce 2013. Před ním jsou Sachsenring (8 vítězství), Austin (7) a Aragon (6). Misano je jediná z těchto tratí, která je pravotočivá.

4 – Bastianini dojel třetí a získal své čtvrté pódium při své čtvrté návštěvě Misana v MotoGP™.